loading...
مجله پارس پارمیس
MRsys بازدید : 349 دوشنبه 27 خرداد 1398 نظرات (0)

پیست دوچرخه همیشه هم روی زمین استفاده نمی‎شود. وقتی در ذهن معماران و طراحان، این سوال پیش آمد که چرا برای رفتن از یک مجتمع مسکونی به مجتمع کناری، 50 طبقه یا بیشتر پایین بیایند و دوباره 50 طبقه بالاتر بروند؟ حتی برای ورزشکاران هم پیمودن این مسیر راحت نیست. در پاسخ به این پرسش، طرح ساختن دو برج مسکونی با پل اتصالی که می‎شود روی آن دوچرخه سواری کرد، ایده‎پردازی شد.
پیست دوچرخه، پل اتصال دو برج مسکونی!/عکسها

 به گزارش مجله دلتا، تیم طراحی و معماری پیتر پیکلر دست‎به‎کار شد و دو برج مسکونی در شهر مارسن را طراحی کرد. این معماران هنرمند، در مساحت 35000 متر مربع، برج‎های حلقه‎ای را طراحی کردند. این طرح شامل دو برج مسکونی به شکل L  است که با یک پیست دوچرخه به هم وصل می شوند. این دو برج مسکونی که به شکل عدد 8 هستند، در کنار رودخانه بزرگ Vecht ، که دو شهر آمستردام و اوترخت در کشور هلند را به هم وصل می‎کند، ساخته خواهد شد.


5zxpp628m8lg58sv

260 آپارتمان مسکونی و اداری، پارکینگ، امکانات بسیار بالا، و از همه مهم‎تر، داشتن مسیر فوق‎العاده زیبا و خاص در سقف خود، که یک پیست اسکی است، این مجتمع مسکونی را به یکی از بهترین معماری‎های جهان، تبدیل خواهد کرد. طرح‎های باز و مینیمال، داشتن شکل‎های مستطیل یا مکعب و استفاده از سطح‎های صاف و پنجره‎های بزرگ در معماری این برج‎ها وجود دارند.


5er5iymdrnzajqba

جذابیت، نو بودن و خلاقیت در این طرح، آن‎قدر چشمگیر بود که در ابتدای ارائه طرح، موجب شد تا شرکت معماری پیتر پیچلر با طراحی خود برای برج‎های حلقه‎ای هلند برنده رقابت بین‎المللی معماری شود.

myu4q5h5cxj1qsxe

سمت شمالی این مجتمع  منظره‎هایی زیبا برای چشم‎های ساکنان خود خواهد داشت و با رعایت استانداردهای محیط زیست، در سال 2020 به بهره‎برداری خواهد رسید. اتصال دو برج مسکونی در هلند با پیست دوچرخه، یک شاهکار در معماری مدرن است.

3agmzsbo9wu8g0rp

ioyw9wrefyg0kt6a

 

 

بازنشر » ایران آرت 

http://www.iranart.ir

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
کدهای اختصاصی
4/9/94