نیمار: حیف شد لئو در بازی امشب نیست

مسی ستاره بارسلونا و تیم ملی آرژانتین که در جام جهانی کاپیتان تیم ملی کشورش بود و در مرحله یک‌هشتم نهایی با شکست مقابل فرانسه قهرمان جام، حذف شدند، بعد از جام تصمیم گرفته با توافق فدراسیون و سرمربی آرژانتین برای مدتی دور از تیم ملی باشد و به همین دلیل فعلاً در بازی‌های تدارکاتی این تیم شرکت ندارد. 

 

آرژانتین امشب در عربستان در دیداری دوستانه به مصاف برزیل می‌رود و نیمار امیدوار بود در این بازی با هم‌تیمی سابقش رو‌به‌رو شود. او در گفتگو با روزنامه برزیلی اوله در این مورد گفت: «واقعاً برای فوتبال حیف است مسی نیست. فوتبال جهان باید از مسی نهایت استفاده را ببرد، هرچه او بیشتر بازی کند، برای عاشقان فوتبال بهتر است.»
نیمار، اما با همین شرایط هم برای بازی با آرژانتین مشتاق است: «با بچه‌های تیم صحبت کردم. به آن‌ها گفتم بازی بعدی ما خاص است، چون رقیب‌مان آرژانتین است. یک تیم بسیار خوب، با بازیکنان فوق العاده. خوشحالیم با بازیکنان بزرگ روبه‌رو می‌شویم. این بازی‌ها، فوتبال را زیباتر می‌کند.»
برزیل بعد از برد ۲ بر صفر مقابل عربستان- که روی هر دو گل هم نیمار تأثیرگذار بود- امشب به مصاف میزبان دو سال بعد رقابت‌های کوپا آمه‌ریکا (جام ملت‌های آمریکای جنوبی) می‌رود. آرژانتین هم پنج‌شنبه با نتیجه ۴ بر صفر عراق را شکست داد، در حالی که فقط سه بازیکن از ترکیب جام جهانی در این تیم حضور داشتند: سرخیو رومرو، مارکوس آکونا و ماکسیمیلیانو مزا. 
برزیل مثل آرژانتین، دوران گذار را پشت سر می‌گذارد و تیم این کشور دچار تغییراتی شده است. این موضوعی است که نیمار به آن اشاره دارد: «ما بازیکنان جدید زیادی داریم. هرکس که اینجاست کیفیت لازم برای تیم ملی را دارد و تجربیات خود را به تیم آورده. امیدواریم بتوانیم بیشترین بهره را از این کیفیتِ بالا ببریم و نهایت تلاش‌مان را برای تیم انجام دهیم.»

 

 

منبع : khabarvarzeshi.com