نایک قرارداد خود را با بزرگ‌ترین تنیسور بانوان فسخ کرد

خبرگزاری فارس: نایک قرارداد خود را با بزرگ‌ترین تنیسور بانوان فسخ کرد

ساعاتی بعد از مثبت اعلام شدن تست دوپینگ ماریا شاراپووا تنیسور مطرح بانوان جهان، کمپانی نایک قراردادش را با این ورزشکار فسخ کرد.

 تست دوپینگ ماریا شاراپووا مثبت اعلام شد. وی در این باره گفت: اشتباه بزرگی کردم. من دوپینگ کردم و مسئولیت آن را می‌پذیرم. دارویی را به مدت 10 سال استفاده کردم، اما اول ژانویه این دارو جزو مواد ممنوعه بوده و من نمی‌دانستم.

شاراپووا در المپیک لندن به مدال نقره رسید و در حال حاضر در رنک 7 جهان قرار دارد. وی 4 سال از حضور در میادین محروم شد. البته ممکن است این محرومیت به دو سال کاهش پیدا کند.

به دنبال این اتفاقات کمپانی نایک هم قراردادش را با این تنیسور فسخ کرد. مسئولان این کمپانی اعلام کردند ریسک نکرده و منتظر تایید این خبر و یا احتماتل بخشیده شده او نمی‌مانند.

در بیانیه نایک آمده است: این کمپانی می‌خواهد حسن نیت خود را در مبارزه به دوپینگ نشان دهد. این کمپانی فقط شعار نمی‌دهد بلکه در عمل هم ثابت می‌کند به دنبال ورزش پاک است.

در کنفرانس خبری شاراپووا که در لس‌آنجلس برگزار شد قرار بود در ابتدا آرم نایک روی میز قرار بگیرد که با هشدار این کمپانی تمامی آرم‌های نایک برداشته شد.


خبرگزاری فارس