انریکه: 6 فینال در 8 سال خیلی خوب است

سرمربی آبی اناری ها بعد از پیروزی مقابل والنسیا و رسیدن به فینال جام حذفی تاکید کرد حضور در 6 فینال طی 8 سال خیلی خوب است.


http://media.isna.ir/content/1453614213259_1453575818_529642_1453576132_noticia_grande.jpg/4

 

به گزارش ایسنا و به نقل از EFE، بارسلونا در دور برگشت نیمه نهایی جام حذفی اسپانیا با تساوی یک بر یک برابر والنسیا متوقف شد اما با توجه به پیروزی هفت بر صفر در دیدار رفت، توانست جواز صعود به فینال را به دست آورد.

 

لوییس انریکه از صعود تیمش به فینال کوپا دل ری بسیار خوشحال است و به ستایش از عملکرد شاگردانش پرداخت. او در نشست خبری بعد از بازی گفت: بسیار خوشحالم که هدایت تیم بزرگی چون بارسلونا را بر عهده دارم. بازیکنان خاص و منحصر به فردی در اختیار دارم؛ بازیکنانی که در هر حالتی به پیروزی فکر می کنند و شکست را از خود دور می دانند. بسیار خوشحالم که برای دومین سال پیاپی حضور در فینال جام حذفی اسپانیا را تجربه می کنم و این صعود را به هواداران تقدیم می کنم.

 

او ادامه داد: هواداران بارسلونا به پیروزی عادت کردند. بارسلونا در هشت سال اخیر، 6 بار به فینال جام حذفی راه پیدا کرده و این نشان می دهد که این تیم تا چه اندازه در جام حذفی خوب کار کرده است. رقابت در جام حذفی به هیچ وجه آسان نیست. در دیدار رفت و برگشت برابر والنسیا، عملکرد بسیار خوبی از خود نشان دادیم و با شایستگی به فینال صعود کردیم.

 

انریکه درباره این سوال که دلیل اصلی موفقیت تیمش را چه چیزی می داند نیز گفت: طرز فکر ثابت، توانایی بالای بازیکنان و توجه به نقاظ قوت و ضعف، اصلی‌ترین دلایل موفقیت بارسلونا هستند. تیم خوبی هستیم و تنها به پیروزی فکر می کنیم.

 

انریکه در پایان سخنانش درباره این سوال که چرا فضای مستایا هیجانی و شورانگیز نبود هم پاسخ داد: طبیعی است استقبال از این دیدار، سرد باشد و حاضران در ورزشگاه شور و هیجان زیادی نداشه باشند چراکه در دیدار رفت، بارسلونا با هفت گل به پیروزی رسیده بود و هواداران انگیزه‌ای برای تشویق تیم خود نداشتند. وجود چنین فضایی طبیعی بود و اصلا غیر منطقی و عجیب به شمار نمی آید. به خاطر اینکه در دیدار رفت با نتیجه پر گلی به پیروزی رسیده بودیم، ترجیح دادم در این دیدار به بازیکنان ذخیره بازی بدهم و به همین خطر هم سبک بازی تیم را تغییر دادم. در کل بازی خوبی بود و از عملکرد بازیکنان رضایت دارم. براین باورم که بازی خوبی را به نمایش گذاشتیم.

ایسنا