پیروزی ارزشمند دورتموند برای تثبیت جایگاه دومی

دورتموند با برتری در خانه گلادباخ توانست جایگاه خود را در رده دوم جدول تثبیت و 3 امتیاز ارزشمند را در آغاز نیم‌فصل دوم بوندسلیگا کسب کند.

http://media.isna.ir/content/MKL11-DORTMUND-ALEMANIA-24-04-_54371520338_54115221152_960_640.jpg/4

هفته هجدهم بوندسلیگای آلمان با برگزاری یک دیدار ادامه یافت که در آن گلادباخ در خانه پذیرای بوروسیا دورتموند بود. اولین موقعیت خطرناک را تیم میزبان روی کرنر در دقیقه 6 ایجاد کرد و ضربه سر کریستنسن تیرک افقی دروازه دورتموند را لرزاند. این ضربه به دیرک را در دقیقه 33 گوندوغان پاسخ داد تا در زدن توپ به دیرک دو تیم برابر شوند.

در دقیقه 41 دورتموند به اولین گل مسابقه دست یافت. مارکو رویس توانست خود را به خوبی در موقعیت گلزنی قرار دهد و خونسردانه گلزنی کند تا نشان دهد، چرا رئال به دنبال خرید این بازیکن است. در نیمه دوم باز هم دورتموند تیم برتر بود. زردپوشان در دقیقه 50 روی یک ضدحمله موفق شدند با ضربه میختاریان گلزنی کنند و 2 بر صفر پیس بیفتند.

اما گلادباخ دست از حمله برنداشت و توانست در دقیقه 58 یکی از گل‌ها را جبران کند. رافائل گلزن در این صحنه دروازه دورتموند را باز کرد ولی در ادامه گوندوغان موفق شد گل سوم تیمش را نیز به ثمر برساند تا این دیدار با برتری 3 بر یک دورتموند به پایان برسد.

بازی‌های هفته نخست دور برگشت بوندسلیگا فردا یکشنبه با برگزاری دو دیدار به پایان می‌رسد.

در جدول رده‌بندی بایرن مونیخ و دورتموند در رده‌های اول و دوم قرار دارند.

 

ایسنا