صعود مقتدرانه ناپولی به صدر جدول سری A

شاگردان ساری در ناپولی از شکست اینتر نهایت استفاده را بردند و با برتری 5 بر یک در زمین فروزینو صدرنشین جدید لیگ ایتالیا لقب گرفتند.

 

هفته نوزدهم رقابت‌های لیگ ایتالیا عصر امروز (یکشنبه) با برگزاری 5 دیدار دیگر ادامه یافت که در حساس‌ترین بازی ناپولی در حالی به مصاف فروزینون رفت که از شکست اینتر برابر ساسولو آگاه بود و می‌دانست با پیروزی در این دیدار می‌تواند به صدر جدول برسد. شاگردان ساری موفق شدند در همان نیمه نخست با دو گل رائول آلبیول مدافع اسپانیایی در دقیقه 20 و گونسالو هیگوآین در دقیقه 30 از روی نقطه پنالتی از حریف خود پیش بیفتند.

 

ناپولی که دست بردار نبود در نیمه دوم سه گل دیگر به ثمر رساند که این سه گل در فاصله 11 دقیقه به ثمر رسید. مارک همشیک هافبک اسلواک، گونسالو هیگوآین و مانولو گابیادینی گل‌های ناپولی را به ثمر رساندند و سامورکو تنها از سنگینی شکست میزبان کاست تا این دیدار با برتری 5 بر یک ناپولی به پایان برسد و حالا بعد از چند هفته صدرنشینی اینتر، شکست غیر منتظره برابر ساسولو کار دست شاگردان مانچینی داد تا ناپولی صدرنشین جدید فوتبال ایتالیا لقب بگیرد.

 

در سایر دیدارها این نتایج به دست آمد:

 

بولونیا صفر – کیه‌وو یک

تورینو صفر – امپولی یک

آتالانتا صفر – جنوا 2

ورونا صفر – پالرمو یک

 

امشب و از ساعت 23:15 با برگزاری دیدار سامپدوریا و یوونتوس پرونده هفته نوزدهم لیگ ایتالیا بسته خواهد شد. شاگردان ماسیمیلیانو آلگری می‌توانند با برتری در زمین سامپدوریا جای اینتر را در رده دوم بگیرند.

 

در حال حاضر ناپولی با 41 امتیاز در صدر قراردارد و تیم‌های اینتر و فیورنتینا به ترتیب با 39 و 38 امتیاز دوم و سوم هستند و یوونتوس با یک بازی کمتر و 36 امتیاز چهارم است.

 

ایسنا