نام زهرا نعمتی در میان ورزشکاران تاثیرگذار پارالمپیک ۲۰۱۶

کمیته بین المللی پارالمپیک از ٦ تیرانداز و ٨ تنیس باز با ویلچر به عنوان کسانی نام برد که در پارالمپیک ٢٠١٦ تاثیر زیادی می گذارند که نام زهرا نعمتی در بین این ورزشکاران به چشم می خورد.

1447226734472_zahra_nemati_rio_2016.jpg

 

به گزارش پارس پارمیس به نقل از سایت کمیته بین المللی پارالمپیک (IPC)، با نزدیک شدن به پارالمپیک ٢٠١٦ این کمیته از ورزشکاران تاثیر گذار نام برد.

 

این کار برای آشنایی بیشتر رسانه ها با این ورزشکاران انجام می شود. از روز های ٤ تا ١٥ ژانویه، IPC هر روز نام ورزشکاران تاثیر گذار دو رشته ی ورزشی را اعلام خواهد کرد.

بازی های پارالمپیک ریو ٢٠١٦ از ٧ تا ١٨ سپتامبر برگزار می شود که ٤٣٥٠ ورزشکار از ١٧٠ کشور در این رقابت ها شرکت می‌کنند. این مسابقات در ٢٦ رشته برگزار می شود و ٥٢٨ مدال به ورزشکاران داده خواهد شد.

در رشته‌ی تیروکمان، اوک سو لی از کره جنوبی، مت استوتزمن از آمریکا، زهرا نعمتی از ایران، النورا سارتی از ایتالیا، هاو سوک لی از کره جنوبی و دیوید دراهونینسکی از جمهوری چک معرفی شدند.

در رشته ی تنیس با ویلچر، استفان هودت از فرانسه، گوستاو فرناندز از آرژانتین، شینگو کونیدا از ژاپن، یوی کامیجی از ژاپن، جیسکه گریفیون از هلند، دیلان آلکوت از استرالیا، آنیک ون کوت از هلندو دیوید واگنر از آمریکا معرفی شدند.

 

در خبر کمیته بین المللی پارالمپیک درباره ی زهرا نعمتی آمده است: او اولین زن ایرانی است که مدال طلای پارالمپیک را در بازی های لندن کسب کرد. او سهمیه ی المپیک و پارالمپیک ریو ٢٠١٦ را به دست آورده است.

 

سه شنبه، IPC ورزشکاران تاثیر گذار رشته های دوچرخه سواری و راگبی با ویلچر را معرفی می کند.

 

 ایسنا