loading...
مجله پارس پارمیس
MRsys بازدید : 609 یکشنبه 06 بهمن 1398 نظرات (0)

از مشخصات این گیاه وجود خار‌های زرد رنگ و بریدگی‌های عمیق طولی است. بلندی آن تا یک متر میرسد. چنانچه از این گیاه خوب مراقبت شود به قطر حدود یک متر میرسد دوام این گیاه نسبت به گونه‌های مشابه بیشتر است.

مشخصات کاکتوس اچینو

نام اچینو Echinocactus grusonii
نام علمی Echinocactus grusonii
نام‌های دیگر اچینو تیغ زرد – اچینو تیغ سفید
Golden barrel cactus، Golden ball cactus
بومی منطقه مرکز مکزیک
خانواده Cactaceae
گیاهی کروی شکل با رشدی کند، در بلوغ کامل نهایتا با ارتفاع ۹۰ و قطر ۱۸۰ سانتی متر می‌رسد وممکن است در سنین بالا تولید بچ کند.

اچینو (Echino) به معنای خارپشت و کاکتوس (Cactus) به معنای بوته خار

از مشخصات این گیاه وجود خار‌های زرد رنگ و بریدگی‌های عمیق طولی است. بلندی آن تا یک متر میرسد. چنانچه از این گیاه خوب مراقبت شود به قطر حدود یک متر میرسد دوام این گیاه نسبت به گونه‌های مشابه بیشتر است. در مناطقی که آب و هوای آن‌ها مشابه اروپا است این نوع کاکتوس معمولا گل نمی‌دهد.

مراقبت‌های عمومی

برای داشتن گیاهی سالم و سریع الرشد تابستان‌ها گلدان را برابر آفتاب گذاشته و به آن آب کافی بدهید.

بمنظور جلوگیری از پوسیدگی قسمت‌های پائین کاکتوس CACTUS در نتیجه تماس با خاک مرطوب بهتر است اطراف گیاه با سنگریزه پوشانده شود.

در انتهای گلدان باید سوراخ بتعداد کافی وجود داشته باشد تا آب اضافی از آن خارج گردد.

آبیاری:

آبیاری این گیاه بهتر است زمانی صورت گیرد که خاک آن کاملاً خشک شده باشد. معمولا هر ۴-۵ هفته یکبار کافی است؛ و اگر آب و هوا گرم است با استفاده از ۱-۲ لیوان آب میتوان تشنگی را برطرف نمود. این گیاهان در برابر خشکسالی بسیار مقاوم میباشند. از آبیاری بیش از حد مخصوصاً در طول ماه‌های زمستان باید اجتناب نمود.

کود دهی:

در بهار تغذیه با کود خاص، هر ۱۵-۲۰ روز یکبار و کود‌های شیمیایی غنی از پتاسیم و بدون نیترات برای جلوگیری از رشد پوشش گیاهی بیش از حد و با بیماری‌های قارچی مناسب می‌باشد.

نور و دما:

گیاهی است که باید حداقل چند ساعت در روز از نور خورشید بهره‌مند شود. این گیاهان درجه حرارت سرد را دوست ندارند، بنابراین در بهار بهتر است تنها زمانی که دمای بالای ۱۵ درجه سانتی گراد میباشد آن را در خارج از ساختمان قرار دهیم.

تکثیر:

تکثیراچینو از طریق کاشت بذر میباشد.

 

 

منبع : www.fardanews.com

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
کدهای اختصاصی
4/9/94