loading...
مجله پارس پارمیس
MRsys بازدید : 246 دوشنبه 06 آبان 1398 نظرات (0)

روش های رسیدن به تناسب اندام در خانه

این خود شما هستید كه باید جایی را برای ورزش كردن در برنامه روزانه‌تان خالی كنید حتی 15 دقیقه قبل از صرف صبحانه. آیا شما فكر می‌كنید برای رسیدن به تناسب اندام و اندام دلخواهتان باید حتما در یك باشگاه ورزشی ثبت نام كنید و انواع دستگاه‌های ورزشی گرانقیمت را خریداری كنید. بله این روش‌ها فقط به شما انگیزه بیرونی می‌دهند ولی اگر انگیزه و شوق درونی شما برای دستیابی به تناسب اندام، قوی باشد شما می‌توانید حتی در منزل هم به اندام دلخواه خود دست یابید و از شر كیلوهای اضافی خلاص شوید.


داشتن تناسب اندام در خانه با دمبل
تناسب اندام,داشتن تناسب اندام در خانه,داشتن تناسب اندام در خانه با دمبل

دمبل از جمله وسایل ورزشی است كه با آن می‌توانید یك سری از حركات ورزشی را برای تناسب اندام و فرم دادن به بدنتان استفاده كنید. اگر شما به فروشگاه‌هایی كه در آن لوازم ورزشی ارائه می‌شود، سری زده باشید، خواهید دید كه خرید یك سری كامل از دمبل‌ها چندان هزینه سنگینی برنخواهد داشت. به علاوه اگر شما در آپارتمان كوچكی زندگی می‌كنید كه فضای كافی برای نگهداری دستگاه‌های بزرگ ورزشی مثل تردمیل را ندارید، دمبل‌ها جای كمی را اشغال می‌كنند و فضای كمی نیز برای انجام حركات ورزشی با آن نیاز خواهید داشت.با استفاده از این وسیله شما می‌توانید ورزش‌های بیشتری را نسبت به هالتر و سایر دستگاه‌های بدنسازی انجام دهید.
باید به ورزشكارانی كه تازه به ورزش كردن روی آورده‌اند و رسیدن به تناسب اندام و كاهش وزن از اهدافشان است مژده داد كه دمبل، انتخاب مناسبی برای آنها خواهد بود چرا كه می‌توانند حركات ورزشی گوناگونی را با آن انجام دهند.
اگر می‌خواهید با استفاده از دمبل در منزل ورزش كنید، بهتر است یك نیمكت تخت تهیه كنید و آن را با زاویه 45 تا 90 درجه به صورت مایل بر روی زمین نصب كنید. یك تشكچه پلاستیكی هم بر روی زمین پهن كنید تا اگر دمبل‌ها از دستتان بر روی زمین افتاد ضرب آنها گرفته شود. می‌توانید یك چنگك مخصوص نگهداری دمبل نیز نصب كنید.
اگر مبتدی هستید، نخست از وزنه‌های سبك‌تر شروع كرده و یك سری 5 تا 15 تایی را برای 4 مرتبه تكرار كنید.

کاهش وزن چه آسان

شما تا به حال فكر كرده‌اید كه خط خطی كردن یك صفحه كاغذ و یا بلند كردن یك صندلی نیز می‌تواند موجب كاهش وزن شود؟ مطالعات مختلف نشان داده‌اند كه این پا و آن پا كردن و وول خوردن موجب سوزاندن 800 كالری در روز می‌شود.
برای اینكه در خانه، وزن كم كنید، می‌توانید هنگام تلفن كردن و مكالمه تلفنی با دیگران این پا و آن پا شوید و حركات ریز روی پنجه را انجام دهید.
اگر در حین یك مكالمه 15 دقیقه‌ایی این نرمش‌ها را انجام دهید، 5 كالری مصرف می‌كنید. اگر خانم هستید، بدون شك عاشق خرید كردن و تماشای ویترین مغازه‌ها هستید، اگر 10 دقیقه در روز این كار را انجام دهید، 35 كالری انرژی مصرف می‌كنید.
گاهی به باغچه منزل سر بزنید و علف‌های هرز را از ریشه خارج كنید. اگر این عمل را تند و سریع انجام دهید، 60 كالری می‌سوزانید تاتی كردن با كودك ناز و كوچولویتان در منزل، 40 كالری انرژی را از سر شما باز می‌كند.
اگر منزلتان در طبقات بالای آپارتمان است، به جای استفاده از آسانسور از پله‌ها استفاده كنید. جاروبرقی كشیدن نیز به كاهش كالری بدن كمك می‌كند. این بار كه یك آهنگ و یا ترانه را در تلویزیون و یا از روی CD گوش می‌دهید، با او همصدا شوید با این كار 20 كالری انرژی از دست می‌دهید.

اعتقادات غلط ممنوع

اگر تمایل دارید در منزل و با همت خودتان ورزش كنید، قبل از هر چیز باید از شر اعتقادات و باورهای غلط كه مانع رسیدنتان به تناسب اندام است رها شوید و با ذهنی روشن به سوی اندام دلخواهتان گام بردارید.

اگر فكر می‌كنید برای ورزش كردن وقت كافی ندارید و كارهای منزلمان شما را بریده‌اند، باید بدانید كه هیچ‌كس برای ورزش كردن وقت ندارد. شما باید این وقت را خودتان خلق كنید و به وجود آورید. این روزها همه سعی می‌كنند فعالیت‌ها و كارهایشان را پشت سر هم انجام دهند و یك وقت خالی بین فعالیت‌های روزانه ندارند.

بنابراین این خود شما هستید كه باید جایی را برای ورزش كردن در برنامه روزانه‌تان خالی كنید حتی 15 دقیقه قبل از صرف صبحانه. ولی هنگامی كه این وقت را در نظر گرفتید، برای خودتان ارزش قایل شده و به آن پایبند باشید. اگر بهانه‌تان این است كه شما به دلیل متابولیسم پایین بدنتان چاق هستید. حق را به شما نمی‌دهیم چون اكثر مردم متابولیسم متوسطی دارند و فقط با رعایت نكردن رژیم غذایی و كم تحركی به راحتی چاق می‌شوند.

حتی اگر در گروه افرادی باشید كه متابولیسم پایین دارند، باز هم با مشاوره پزشك و كمی تلاش بیشتر می‌توانید اندام متوسطی داشته باشید. بعضی‌ها می‌گویند من حوصله ورزش را ندارم بنابراین اصلا غذا نمی‌خورم تا لاغر شوم ولی این هم از همان حرف‌هایی است كه مغز انسان از شنیدنش سوت می‌كشد چرا كه بدن شما به انرژی، پروتئین، ویتامین و بسیاری از مواد ضروری دیگر در غذاها نیازمند است و با این كار با محدودیت روبرو خواهد شد، بنابراین یك تغذیه صحیح و اصولی، رمز تناسب اندام است و شما باید تغذیه درست را در كنار نرمش و فعالیت روزانه برای رسیدن به تناسب اندام مدنظر داشته باشید.

تناسب اندام در خانه با یك توپ گرد
تناسب اندام در خانه با یك توپ گرد,حفظ تناسب اندام در خانه

شاید شما هم این توپ‌های گرد و خوش رنگ تناسب اندام را كه تقریبا اندازه بزرگی هم دارند در باشگاه‌های ورزشی دیده‌اید. اگر میل دارید می‌توانید یكی از آنها را برای تمرین كردن در منزل تهیه كنید. شاید تصور كنید خیلی دخترانه به نظر برسند ولی حتی افراد عضلانی هم در باشگاه‌های ورزشی با این وسیله ورزش می‌كنند.

با این توپ‌ها می‌توان تمام قسمت‌های بدن را ورزش داد. بنابراین علاوه بر احساس خوبی كه از ورزش كردن با یك توپ بزرگ پیدا می‌كنید می‌توانید با آن موجب كشش بالاتنه و حركات چرخشی شكم شده و شنای تعادلی یا درازنشست را با آن انجام دهید.

كودكتان را دریابید

كودكان معمولا سرشار از انرژی‌اند و یك لحظه آرام نمی‌نشینند. بنابراین نیاز به صرف وقت زیادی برای آموزش حركات ورزشی و جنب و جوش به آنها نیست و در این زمینه معمولا خودكار عمل می‌كنند ولی بازی‌های كامپیوتری و تلویزیون بلای جان بچه‌های این دوره و زمانه است.

بنابراین تلاش كنید آنها به بازی با این وسایل عادت نكنند چون بازی و فعالیت بدنی علاوه بر كمك به تناسب اندام كودك برای رشد عضلات و اسكلت او ضروری است.

شما می‌توانید یك بازی گروهی همراه فرزندانتان ترتیب دهید و همراه آنها فعالیت بدنی داشته باشید به این ترتیب با یك تیر دو نشان را زده‌اید.

هم خودتان به جای لم دادن روی كاناپه و عوض كردن كانال‌های تلویزیون با كنترل، به خودتان یك حركت داده‌اید و هم كودكان به شادی و نشاط بازی كردن گروهی، عادت خواهند كرد. اگر فضای داخل منزل و یا حیاط خانه به شما اجازه می‌دهد بسیار مناسب است كه با نظارت خود شما به فرزندانتان فرصت دهید، ساعتی از روز را با همسالانشان در فضای آزاد بازی كنند و به جست‌وخیز بپردازند. آموزش فرهنگ ورزش و فعالیت به كودكان، یكی از همان اصول اساسی است كه شما باید در منزل برای فرزندانتان پی‌ریزی كنید كه می‌تواند در تمام طول عمر همراه ایشان باشدمنبع :seemorgh.com

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
کدهای اختصاصی
4/9/94