قسمت دوم فیلم «جنگ جهانی زد» با حضور برد پیت ساخته می‌شود.

مراحل تولید دنباله «جنگ جهانی زد» (World War Z) سرانجام آغاز می‌شود. دیدی گاردنر و جرمی کلاینر تهیه‌کنندگان فیلم در مراسم فرش قرمز فیلم جدیدشان «پسر زیبا» در مصاحبه با ورایتی تأیید کردند که نه تنها دیوید فینچر هنوز برای کارگردانی برد پیت از این پروژه جدا نشده، بلکه فیلمبرداری آن در جون ۲۰۱۹ کلید می‌خورد. شروع فیلمبرداری در تابستان می‌تواند به معنای اکران فیلم در سال ۲۰۲۰ باشد.

قسمت اول فیلم «جنگ جهانی زد» توسط مارک فراستر برای پارامونت کارگردانی شد و در سال ۲۰۱۳ روی پرده رفت.

این فیلم براساس رمانی به همین نام نوشته «مکس بروک» ساخته شد و برد پیت در آن نقش کارمند سابق ملل متحد را بازی کرد که برای درمان مرضی که انسان‌ها را به زامبی تبدیل می‌کند به نقاط مختلف دنیا سفر می‌کند. پیت این نقش را در قسمت دوم تکرار می‌کند اما بازگشت دیگر بازیگران هنوز به تأیید نرسیده است.

خبر اضافه شدن فینچر به این پروژه در آپریل سال ۲۰۱۷ اعلام شد اما از آن تاریخ تا به امروز اطلاعاتی در مورد پیشرفت پروژه منتشر نمی‌شد. فینچر پس از جدایی «جی. ای بایونا» که پروژه را برای کارگردانی «دنیای ژوراسیک: قلمرو سرنگون» رها کرد، به این فیلم ملحق شد.

فینچر تا پایان سال ۲۰۱۸ مشغول فیلمبرداری فصل دوم «شکارچی ذهن» برای نت‌فلیکس است و سه ماهه اول سال آینده میلادی را هم صرف مراحل پس از تولید خواهد کرد. اما پیت هم اکنون در حال فیلمبرداری «روزی روزگاری در هالیوود» به کارگردانی کوئنتین تارانتینو است و پروژه جدیدی برای سال ۲۰۱۹ ندارد.

فینچر و پیت پیش از این در «باشگاه مشت‌زنی» و «مورد عجیب بنجامین باتن»با یکدیگر همکاری کرده بودند.

 

منبع : iranart.ir