رئال مادرید پس از پنج سال فاتح لالیگا شد

رئال

رئال مادرید با شکست مالاگا قهرمان لالیگا شد و بارسلونا با وجود پیروزی در جایگاه دوم قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، دو دیدار هفته آخر لالیگا یکشنبه شب برگزار شد که در مهمترین بازی،رئال مادرید برابر مالاگا قرار گرفت. تیم مادریدی توانست با دو گل میزبان را شکست دهد و قهرمان لالیگا شود.
هنوز بازی به دقیقه دو نرسیده بود که کریستیانو رونالدو توانست گل نخست بازی را به ثمر برساند. مالاگا پس از این گل چند بار دروازه مادرید را تهدید کرد اما به گل نرسید. واکنش‌های کیلور ناواس در باز نشدن دروازه مادرید تاثیر گذار بود. نیمه نخست با تک گل رونالدو به پایان رسید.
در نیمه دوم میزبان باز هم به دنبال جبران نتیجه بود و مادرید می‌خواست اختلاف را بیشتر کند که در نهایت این اتفاق رخ داد. کریم بنزما گل دوم تیمش را در دقیقه 55 به ثمر رساند. در ادامه توپی از خط دروازه‌ها عبور نکرد. مادرید با این پیروزی 93 امتیازی شد و توانست با هدایت زین‌الدین زیدان پس از پنج سال قهرمانی در لالیگا را تجربه کند.

در دیگر دیدار همزمان بارسلونا برابر ایبار قرار گرفت و توانست شکست را با پیروزی عوض کند. با این حال این برد تاثیری در قهرمان نشدن مادرید نداشت.
گل نخست بازی را تاکاشی اینوی در دقیقه 7 برای ایبار به ثمر رساند و نیمه نخست با پیروزی تیم مهمان به پایان رسید. در نیمه دوم باز هم بازیکن ژاپنی گلزنی کرد اما در ادامه داوید خونکا به اشتباه دروازه‌ شان را باز کرد و بازی دو بر یک شد. دقایقی بعد لیونل مسی یک پنالتی را از دست داد اما سه دقیقه بعد لوییس سوارس گل مساوی را به ثمر رساند. مسی در نهایت توانست در دقیقه 75 دروازه ایبار را از روی نقطه پنالتی باز کند و پیروزی تیمش را به ارمغان بیاورد. گل چهارم بارسلونا را هم مسی به ثمر رساند و این بازی با نتیجه چهار بر دو به نفع بارسلونا به پایان رسید.

بارسلونا با 90 امتیاز نایب قهرمان لالیگا شد.

 

ایسنا