رکورد جدید نیمار بهتر از رکورد لیونل مسی

مهاجم برزیلی توانست صدمین گلش را برای بارسلونا با بازی‌های کمتری نسبت به لیونل مسی به ثمر برساند.

نیمار

 

به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از آس، بارسلونا یکشنبه شب در هفته‌ بیست و نهم لالیگا چهار بر یک گرانادا را شکست داد. نیمار در این بازی برای آبی‌ اناری‌ها گلزنی کرد. او توانست صدمین گلش را برای بارسا به ثمر برساند. مهاجم برزیلی این رکورد را در ۱۷۷ بازی به ثبت رساند.

نیمار ۶۴ بار در لالیگا، ۲۱ گل بار در لیگ قهرمانان اروپا و ۱۴ گل بار در کوپا دل ری و یک گل بار در سوپر جام اسپانیا گلزنی کرد. مهاجم بارسا پنج گل خود را از روی ضربه آزاد و ۱۲ گل را از روی نقطه پنالتی‌ به ثمر رساند. او پس از بازی گفت‌: خوشحالم که توانستم به این رکورد برسم و این رکورد را به هم‌تیمی‌هایم که همیشه به من کمک می‌کنند، تقدیم می‌کنم. از کسب این پیروزی خشنودم. این موضوع اهمیت زیادی داشت. همه گل‌هایم را دوست دارم اما بهترین آنها گلی بود که در سوپر جام به ثمر رساندم. می‌دانستم که گل من برابر گرانادا صدمین گل است.

نیمار این رکورد را در یازده بازی کمتر از لیونل مسی به ثبت رساند. مهاجم آرژانتینی در ۱۸۸ بازی ۱۰۰ گل  برای بارسلونا به ثمر رساند. لوییس سوارس، دیگر مهاجم آبی‌ اناری‌ها  به ۱۲۰ بازی برای ثبت چنین رکوردی نیاز داشت. ماریا مارتین، بهترین رکورد را در این زمینه  دارد. او در ۹۹ بازی ۱۰۰ گل به ثمر رساند. در باشگاه بارسلونا ۱۸ بازیکن به این رکورد دست یافتند که ۶ بازیکن از آمریکای جنوبی بودند: مسی، ریوالدو، سوارس، ائولوخیو مارتینس، اواریستو و نیمار.

این مهاجم برزیلی با ۲۵ سال، چهارمین بازیکن جوان بارسا بود که به این رکورد رسید. مسی با ۲۲، ماریانو مارتین با ۲۴ و اورایستو با ۲۴ سال بالاتر از نیمار قرار دارند. دیدار برابر گرانادا پانصدویکمین بازی رسمی نیمار بود. او با سانتوس ۲۲۵، بارسا ۱۷۷ و تیم‌ ‌ملی برزیل ۷۵، تیم زیر ۲۰ سال برزیل هفت و ۱۴ بازی با تیم  المپیک برزیل  انجام داده است.

ایسنا