انریکه: نمی‌توان برابر 11 مدافع پیروز شد

سرمربی بارسلونا به انتقاد از بازی دفاعی اتلتیکومادرید پرداخت و تاکید کرد هیچ تیمی نمی‌تواند برابر 11 مدافع به برتری برسد.


لوییس انریکه

 

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپورت، بارسلونا در هفته پنجم رقابت های لالیگا دو امتیاز حساس را از دست داد. آبی اناری ها که در نوکمپ به مصاف اتلتیکومادرید رفته بودند، با تساوی یک بر یک متوقف شدند تا نتوانند اختلاف خود با رئال مادرید صدرنشین را کم کنند.

لوییس انریکه به انتقاد از بازی دفاعی اتلتیکومادرید پرداخت و گفت: توپ و میدان را در اختیار داشتیم. با توجه به فرصت هایی که روی دروازه حریف ایجاد کردیم، می توانم بگویم که شایسته پیروزی بودیم. اگر عدالت فوتبالی اجرا می شد، باید سه امتیاز به بارسلونا می رسید.

او ادامه داد: به هیچ وجه بازی آسانی نبود. برابر تیمی بازی می کردیم که با 11 بازیکن در حال دفاع کردن بود. پیروز شدن در چنین شرایطی بسیار سخت است. پیدا کردن فضا برابر تیمی با چنین سبک بازی، بسیار سخت است. اتلتیکومادرید تنها به دفاع کردن فکر می کرد و در گلی هم که به ثمر رساند، شانس با این تیم یار بود.

با وجود انتقاد انریکه از سبک دفاعی اتلتیکومادرید، سرمربی بارسلونا به ستایش از این تیم هم پرداخت و گفت: برابر تیمی بازی کردیم که در سه سال اخیر دو بار به فینال لیگ قهرمانان اروپا راه یافته است. این تیم قهرمانی در لالیگا را هم به دست آورده است بنابراین می توان گفت که برابر حریف بسیار خوبی متوقف شدیم.

انریکه در پایان سخنان خود درباره دلیل بازی ندادن به سرخیو بوسکتس و آسیب دیدگی لیونل مسی هم گفت: بوسکتس آنفلونزا داشت و نمی توانست بازی کند اما درباره مسی باید بگویم که هنوز با پزشکان صحبت نکردم اما فکر می‌کنم آسیب دیدگی او جدی است.

 

ایسنا