وقتی تلفن‌همراه کابوس کارگردان «جنگ ستارگان» می‌شود

تماشای فیلمی که برای پرده بزرگ سینما ساخته شده در صفحه کوچک تلفن همراه کابوس جی‌جی آبرامز است.

 اخبار فرهنگی و هنری

کارگردان «جنگ ستارگان : نیرو برمی‌خیزد» می‌گوید فکر کردن به این که مردم ماجراجویی علمی‌ تخیلی ساخته شده برای پرده سینما را در تلفن همراه تماشا کنند، یک کابوس است.

جی‌جی آبرامز در یک سمینار در جشنواره فیلم جنوب از جنوب‌غربی در آستین تگزاس گفت که تمام فیلمسازان این جمله را تکرار می‌کنند: «لطفاً فیلم‌های من را در این وسیله تماشا نکنید.»

این کارگردان با اشاره به این که مردم به خاطر راحتی بیشتر به تماشای فیلم در وسایل همراه روی آورده‌اند، اضافه کرد : «برای هر داستان‌سرایی یک کابوس است، وقتی مردم فیلم‌های ساخته‌ شده را در وسیله‌ای به آن کوچکی تماشا کنند.»

«جنگ ستارگان : نیرو برمی‌خیزد» از اول آوریل در آی‌تیونز عرضه خواهد شد. هزینه ساخت این فیلم 200 میلیون دلار بود و با فروشی بیش از 2 میلیارد دلار در سرتاسر جهان سومین فیلم پرفروش تاریخ سینما پس از «تایتانیک» و «آواتار» لقب گرفت.

درست است که آبرامز به تماشای فیلم در تلفن همراه انتقاد دارد، اما در نقطه مقابل نقاط مثبت فراگیری این وسیله را نیز در نظر می‌گیرد. تهیه‌کننده فیلم «شماره 10 خیابان کلورفیلد» گفت، یکی از فواید فراگیر شدن استفاده از تلفن همراه این است که همه می‌توانند فیلم بسازند و منتشرش کنند.


خبرگزاری خبرآنلاین

منبع  : گاردین / 15 مارس