مارادونا: بلاتر و پلاتتینی باید حبس ابد بگیرند

اسطوره فوتبال آرژانتین به یکی از منتقدان اصلی بلاتر و پلاتینی تبدیل شده است. او بر این باور است که باید حکم حبس ابد برای پلاتینی و بلاتر صادر می‌شد نه این که محرومیت آنها از 8 سال به 6 سال کاهش یابد.

http://media.isna.ir/content/968812-15861711-640-360.jpg/4

 

به گزارش ایسنا و به نقل از رویترز، کمیته اخلاق فیفا محرومیت سپ بلاتر و میشل پلاتینی را از 8 سال به 6 سال کاهش داد که این باعث خشم و ناراختی دیگو آرماندو مارادونا، اسطوره فوتبال آرژانتین شده است.

 

مارادونا که یکی از جدی ترین مخالفان سپ بلاتر و فیفا به شمار می‌آید به انتقاد تند از کمیته اخلاق فیفا پرداخت چرا که او براین باور است که کم کردن محرومیت پلاتینی و بلاتر تصمیم درستی نبود.

 

اسطوره فوتبال آرژانتین در گفت و گویی که با رویترز داشت، عنوان کرد: به نظر می رسد که کمیته اخلاق فیفا کاملا اشتباه کرده است. اصلا درست نیست که محرومیت بلاتر و پلاتینی کم شود چرا که همه شواهد و مدارک علیه آنها است و باید محرومیت های سنگینی تری برای هر دو آنها در نظر گرفته می شد. برای همه روشن شده است که بلاتر و پلاتینی در این سالهای فعالیت خود اموال زیادی را به غارت برده‌اند. من براین باور هستم که با این همه شواهد و مدارکی که وجود دارد باید حکم حبس ابد برای هم پلاتینی و هم بلاتر صادر می شد.

 

او ادامه داد: رئیس جدید فیفا نباید به دنبال اندوختن ثروت بیشتر و دادن میزبان به کشوری خاص باشد. او باید تنها و تنها روی فوتبال تمرکز داشته باشد. توجه کردن به مسائلی مانند جام جهانی و یا اسپانسر رئیس فیفا را به طرف ثروت و مال اندوزی سوق می دهد و باعث می شود که او از وظیفه اصلی خود به دور ماند. من از چنین رئیسی حمایت نخواهم کرد.

 

در انتخابات ریاست فیفا این اینفانتینو سوئیسی بود که توانست رقابت را از شیخ سلمان بحرینی ببرد و به عنوان رئیس جدید فدراسیون بین المللی فوتبال انتخاب شود.

ایسنا