سپیده توکلی: خوشحالم که با وجود بیماری، نایب‌قهرمان آسیا شدم

نایب قهرمان پنجگانه مسابقه‌های دوومیدانی داخل سالن آسیا گفت: بانوان ایرانی در سال‌های قبل نشان دادند که می‌توانند به نتایج خوبی برسند و من هم خوشحالم که توانستم با وجود بیماری که داشتم، به مدال نقره برسم.

http://media.isna.ir/content/1456233406639_1234.jpg/4

 

سپیده توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، درباره کسب مدال نقره مسابقه‌های دوومیدانی داخل سالن قهرمانی آسیا گفت: این رقابت‌ها با برگزاری دو ماده در 5 گانه آغاز شد و در صبح روز نخست در ماده‌های پرش ارتفاع و 60 متر مانع با حریفانم رقابت کردم. به دلیل مصدومیتی که در زانویم رخ داد نتوانستم در پرش ارتفاع امتیاز لازم را به دست آورم اما خوشبختانه در پرتاب وزنه با پرتابی معادل 13.40 توانستم امتیاز از دست رفته را جبران کنم.

 

توکلی ادامه داد: اکثر رقیبان همیشگی من در این رقابت‌ها حاضر بودند و حریف ازبکستانی باز هم جدی‌ترین رقیبم بود. من برای کسب مدال طلا به این رقابت‌ها رفته بودم اما مشکلات و بیماری که حدود 15 روز قبل از رقابت‌ها برای من پیش آمد باعث شد نتوانم به امتیاز و رکورد مورد نظرم برسم.

 

او درباره تبدیل مدال برنزش به نقره در این رقابت‌ها نیز گفت: در آخرین ماده و در دوی 800 متر حریف هندی که در جایگاه دوم قرار داشت به دلیل اینکه پایش روی خط رفت، امتیازی نگرفت و من توانستم به مدال نقره برسم. در واقع آقای مهدی زمانی از روی سکوها دیده بود که این دوومیدانی‌کار هندی پایش روی خط رفته و بعد از اتمام مسابقه به هادی سپهرزاد اعلام کرد که ایران نسبت به این موضوع اعتراض کند. بعد از پرداخت 100 دلار برای اعتراض، دوومیدانی‌کار ژاپنی نیز به این موضوع اعتراض کرد و بعد از بازبینی صحنه، مدال‌های نقره و برنز به من و این دونده ژاپنی رسید. دونده هندی بسیار ناراحت بود و خیلی گریه می‌کرد من هم چنین تجربه ای داشتم و نمی‌خواستم برای کسی این اتفاق بیفتد اما به هرحال او خطا کرده بود.

 

رکورددار 5 گانه و 7 گانه بانوان ایران درباره نتایج دیگر بانوان دوومیدانی‌کار در این رقابت‌ها گفت: ما در سال‌های قبل نیز نشان داده‌ایم که توانایی گرفتن مدال و نتیجه خوب را در مسابقه‌های قهرمانی آسیا داریم. لیلا رجبی بدشانسی آورد و در روز مسابقه به دلیل مشکلی که برایش پیش آمد نتوانست به خوبی کار کند اما من مطمئن هستم او در رقابت‌های آینده خوب کار می‌کند. الناز کمپانی و فرزانه فصیحی نتایج خوبی گرفتند و مریم طوسی هم به خاطر آسیب دیدگی که از گذشته دارد، کمی از دوران آرمانی‌اش دور بود و به خاطر خطایی که کاملا اتفاقی رخ داد، از مسابقه‌ها حذف شد.

 

او درباره مدال نقره دوی 4 در 400 متر امدادی بانوان نیز گفت: به دلیل اینکه شرایط جسمانی خوبی نداشتم اعلام کردم که نمی‌توانم در این ماده شرکت کنم اما وقتی به این موضوع فکر کردم که ما می‌توانیم مدال بگیریم و با این کارم هم‌تیمی‌هایم دست پر به ایران برمی‌گردند تصمیم گرفتم که در این ماده هم شرکت کنم و خوشبختانه به مدال هم رسیدیم.

 

توکلی در پایان گفت: اگر با امتیازی که مد نظرم بود می‌توانستم مدال نقره را به دست بیاورم خوشحال‌تر از این بودم اما باز هم خوشحالم که توانستم مدال نقره این رقابت‌ها را به دست بیاورم و زحمات خانواده و مربیانم را جبران کنم.

 

ایسنا