روسیه هم به جمع حامیان اینفانتینو پیوست

وزیر ورزش روسیه از حمایت این کشور از اینفانتینو برای انتخابات فیفا پرده برداشت.

به گزارش ایسنا و به نقل از یورواسپورت، هر زمان که به انتخابات فیفا نزدیک می‌شویم، دو قطبی بودن این انتخابات با حضور اینفانتینو سوئیسی و شیخ سلمان بیشتر می‌شود و به احتمال زیاد یکی از این دو نفر به عنوان رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال انتخاب خواهد شد.

http://media.isna.ir/content/1455119553481_ISNA-16.jpg/4

ویتالی موتکو وزیر ورزش روسیه با حمایت از اینفانتینو گفت: ما با بیشتر کشورهای اروپایی هم عقیده هستیم و معتقد هستیم اینفانتینو بهترین گزینه برای انتخابات فیفا است. او در یوفا که موفق‌ترین سازمان فعلی فوتبال در جهان است اقدامات خوبی کرده است و علاوه بر آن تجربه زیادی هم دارد که باعث شده است یکی از بهترین نامزدهای انتخابات فیفا باشد. او قطعا توانایی این را دارد تا بار دیگر فوتبال را متحدتر از قبل کند.

انتخابات فدراسیون بین المللی فوتبال فیفا دقیقا 14 روز دیگر برگزار می‌شود و از بین نامزدهای اعلام شده جانشین بلاتر سوئیسی مشخص خواهد شد.

اینفانتینو که در روسیه به سر می‌برد، از نماد جام کنفدراسیون‌ها که سال آینده در این کشور برگزار می شود رونمایی کرد. او عنوان کرده است که دوست دارد چندین کشور در میزبانی جام جهانی فعالیت کنند و این افتخار را داشته باشند که بازی‌های جام جهانی در کشورهایشان برگزار شوند.

همچنین شیخ سلمان بحرینی در گفتگو با خبرگزاری تاس روسیه عنوان کرد ممکن است به نفع اینفانتینو در انتخابات فیفا کنار برود و از تلاش خود برای یک سو کردن اهداف فیفا با اینفانتینو استفاده کند. او درباره این موضوع گفت: بین آسیا و اروپا ارتباط خوبی برقرار است و من فکر می‌کنم که این تفاهم عقیده می‌تواند در نهایت منجر به یکسو کردن اهداف و اختیارات در انتخابات فیفا شود. هیچ چیزی را نمی‌شود از الان رد کرد.

فیفا سال گذشته میلادی 130 میلیون دلار ضرر مالی داشت. برای اولین بار است که از سال 2001 فیفا با ضرر مالی روبرو شده است. با این حال هنوز 26 اسپانسر مالی در فیفا حضور دارند و ممکن است حضور آنها باعث شود تا فیفا همچنان استوار بماند.

شیخ سلمان در جلسه‌ای که اخیرا با روسای فدراسیون‌های آسیایی داشت از حمایت آنها برای خود تضمین گرفته و به نظر می‌رسد رئیس AFC که یکی از مسئولان کنونی فیفا نیز هست یکی از بخت‌های اصلی انتخاب به عنوان جانشین بلاتر باشد.

 

ایسنا