اشکان دژاگه: من یک ایرانی خالصم

اشکان دژاگه: من یک ایرانی خالصم/ تمام دنیا گفتند به داور باختیم نه آرژانتین

 

http://media.isna.ir/content/1440942402250_667069_334.jpg/4

 

 باخت ایران به آرژانتین در جام جهانی هنوز از یاد ستاره تیم ملی نرفته است. 

به گزارش وب سایت نود و به نقل از خبرآنلاین، اشکان دژاگه، بازیکنی که زود در دل ایرانی ها جا کرد و قرار است در آینده رهبر تیم ملی باشد. او به احتمال فراوان در صورت صعود تیم ملی به جام جهانی ۲۰۱۸ کاپیتان تیم ملی خواهد بود. اشکان در این سال ها آنقدر برای تیم ملی خوب بازی کرده که گزینه جذاب برای تلویزیون فیفا باشد. او هم مثل جواد نکونام چهارشنبه گذشته رودروی گزارشگر فیفا نشست و به سوالات مختلف پاسخ داد.


اشکان دژاگه برای تیم جوانان آلمان بازی کرد ولی در ادامه ترجیح داد با پیراهن تیم ملی ایران بازی کند. از تصمیمی که گرفتی، راضی هستی؟
چرا که نه؟ من یک ایرانی ام و خودم را یک ایرانی خالص می دانم. من در ایران به دنیا آمدم و تنها برای زندگی به کشور دیگری رفتم. خوشحالم که برای تیم ملی کشورم بازی می کنم و یک ایرانی هستم. قبل از حضور در تیم ملی کشورم، شاید من را یک ایرانی نمی دانستند ولی حالا شرایط فرق دارد و به من ایرانی بودن خودم افتخار می کنم.
چه شد تصمیم گرفتید برای تیم ملی ایران بازی کنید؟
دلیل خاصی جز ایرانی بودنم نداشت و هر ایرانی دوست دارد برای تیم ملی کشورش بازی کند. اما در پروسه حضورم در ایران کارلوس کی روش نقش مهمی داشت. همینطور اعضای کادر فنی. جواد نکونام همبازی فعلی ام در العربی هم نقش مهمی داشت. او چندین و چند بار با خودم و همینطور پدرم حرف زد. اولین بار من و جواد همراه با هم به ایران آمدیم. او از آن روز همیشه از من حمایت کرد و می توانم بگویم یکی از بهترین دوستانم بوده است. همین جا باید از مردم ایران هم تشکر کنم که پشت سر من بودند و همیشه حمایتم کرده اند. آنها همیشه با قلب و با تمام وجودشان در کنار تیم ملی بوده اند.
ایران در جام جهانی برزیل تیمی پرتلاش نشان داد. درباره آن جام چه حرف هایی دارید؟
ما سه مسابقه بزرگ مقابل نیجریه، آرژانتین و بوسنی برگزار کردیم که در دو مسابقه شکست خوردیم. نظرات درباره نتایج ایران متفاوت بود که تمام این نظرات برای ما قابل احترام است ولی کسی نمی تواند منکر عملکرد خوب تیم ملی ایران شود. همه تصور می کردند ما در گروه خود بازنده محض باشیم ولی به کل دنیا نشان دادیم فوتبال ایران چه جایگاهی دارد. بسیار غرور آفرین بود که بعد از بازی آرژانتین تمام دنیا ایران را تحسین کردند.


بعد از این بازی با آرژانتین مردم ایران به خیابان ها ریختند. چرا بعد از شکست چنین کاری کردند؟
چون از نظر مردم ایران برنده بازی بود نه آرژانتین. همه آنها هنوز ما را در این مسابقه برنده می دانند. تمام دنیا دیدند که ایران چطور بازی کرد و نباید بازنده می شد اما اتفاقات به شکلی پیش رفت که متاسفانه نتیجه برای ما نباشد.
شاید هنوز مردم ایران آن صحنه پنالتی را فراموش نکرده اند و همینطور خودت....
هیچوقت از یادم نمی رود و مثل یک حسرت بزرگ است. البته در آن جام بوسنی هم اسیر اشتباهات داوری شد و چه بسا اگر آن اشتباهات نبود، این تیم به مرحله دوم صعود می کردند. ولی داور در بازی آرژانتین یک پنالتی صدر صد را روی من نگرفت و عامل شکست ایران جلوی آرژانتین بود. تمام دنیا هم گفتند ما به داور باختیم نه آرژانتین. ما در بازی نیجریه خوب بازی کردیم و یک مساوی ارزشمند گرفتیم و می توانستیم جلوی آرژانتین حتی برنده باشیم ولی اشتباهات داوری همیشه هست و گاهی به نفع ماست و گاهی به ضررمان. در آن مسابقه من یک ضربه سر زدم که نمی دانم دروازه بان آرژانتین چطور آن را مهار کرد. موقعیت های ما بیشتر از آرژانتین بود. در بازی بوسنی هم من و سایر بازیکنان روز خوبمان نبود و متاسفانه شکست خوردیم و حذف شدیم. اگر ادین ژکو آن گل را نمی زد و اگر توپ مسعود شجاعی در نیمه اول گل می شد، شاید سرنوشت به طور کامل تغییر می کرد.
تیم ملی ایران مسیر دشواری برای رسیدن به جام جهانی ۲۰۱۸ دارد. چقدر امیدوار به صعود هستید؟
ما همیشه امیدوار هستیم. دوره قبل، کمتر کسی تصور می کرد ایران به جام جهانی صعود کند ولی ما این ماموریت را ممکن کردیم. تیم جوان و خوبی داریم. کادر فنی و در راس آن کروش هم کارشان را بلد هستند. نباید خودمان را دست کم بگیریم. ایران تیم اول آسیاست و یکی از شانس های اصلی صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ است.


 

90tv.ir