عبور مسی از مرز 500 گل

لیونل مسی با هت تریک برابر والنسیا از مرز 500 گل حرفه‌ای در دوران بازی خود گذشت تا بعد از کریستیانو رونالدو به این رکورد برسد.


http://media.isna.ir/content/1451112495860_lionel-messi-baby.jpg/4

به گزارش ایسنا، بارسلونا در دیدار رفت نیمه‌نهایی جام حذفی اسپانیا جشنواره گل به راه انداخت و موفق شد والنیسا را با هفت گل از پیش رو بردارد تا صعودش به فینال تقریبا قطعی شده باشد. در این دیدار، لیونل مسی توانست هت تریک کند تا تعداد گل‌های دوران فوتبالش را به عدد 501 برساند و آن را از مرز 500 بگذراند.

این گل‌ها علاوه بر بازی‌های بارسلونا، شامل تمامی گل‌هایی است که این فوق ستاره فوتبال جهان با پیراهن تیم ملی آرژانتین و بازی برای تیم زیر 20 ساله‌های آرژانتین و تیم المپیک به ثمر رسانده است. دومین گل او در بازی دیشب، چهارصد و سی و پنجمین گلش با پیراهن بارسا محسوب می‌شد.

او همچنین 49 گل در تیم ملی آرژانتین، 14 گل در تیم زیر 20 ساله‌های آرژانتین و 23 گل با تیم المپیک به ثمر رسانده است. پانصد و یکمین گل او بعد از به ثمر رساندن سومین گلش در بازی دیشب، به ثبت رسید.

اکنون مسی امیدوار است که بتواند تعداد گل‌های تیم ملی آرژانتین را به نام خود ثبت کند و همانطور که رونالدو برترین گلزن تاریخ تیم ملی پرتغال است، مسی نیز برترین گلزن آرژانتین شود. این رکورد در حال حاضر در اختیار گابریل باتیستوتا است.

ایسنا