افضلی: شرایط تغییر نکند قایقرانی را کنار می‌گذارم/ علیمحمدی: "عروجی" بهترین مربی است

اردوی تیم ‌ملی قایقرانی ‌آب‌های آرام بانوان به دلیل اعتراض برخی ملی‌پوشان نسبت به کادرفنی با ترکیب کامل نفرات برگزار نشده است.

http://media.isna.ir/content/abdolvahed+mirzazadeh-20-51.jpg/4

 

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اردوی تیم ‌ملی قایقرانی ‌آب‌های آرام از اول بهمن ماه در دریاچه آزادی آغاز شد، اما در این میان عده‌ای از قایقرانان به دلیل اعتراض نسبت به کادرفنی تیم ‌ملی از حضور در تمرین‌ها خودداری کردند.

 

هیوا افضلی یکی از ملی‌پوشانی است که در اردوهای تیم ‌ملی حاضر نشده است، او در گفت‌و‌گو با ایسنا درباره علت نرفتن خود به اردوی تیم ‌ملی، گفت: دلیل نرفتن من به اردوی تیم ‌ملی به خاطر شرایط اردو بود. مربی خوب و تخصصی در اردوها حاضر نبود. آقای امینی گفته که باید به مربی آینده‌دار فرصت داد. من این حرف را قبول دارم، اما نه به بهای این که ما تلف شویم. عمر ورزشی یک ورزشکار کوتاه است و نمی‌توان به این دلیل شرایط قایقرانان را نامناسب کرد.

 

افضلی در ادامه افزود: قبل از این که به اردو نرویم ما صحبت‌هایی انجام دادیم، اما آقای امینی به قول خود عمل نکرد. او قول داد مربی عوض شود، اما در نهایت همان چیزی اتفاق افتاد که خودشان می‌خواستند. چند اردوی پیش هم به خاطر مشکلاتی که وجود داشت نیامدم، چرا که اردو شرایط روحی من را بدتر می‌کند.

 

او با بیان این که در صورت ادامه شرایط به تنهایی تمرین می‌کند، گفت: اگر شرایط به همین شکل ادامه یابد من در شهرم تمرین می‌کنم و اگر مجبور شوم اسپانسر پیدا می‌کنم تا با شرایط بهتری تمرین کنم. اگر هم ناچار باشم قایقرانی را کنار می‌گذارم هر چند دوست ندارم این اتفاق رخ دهد.

 

افضلی در پایان گفت: این که گفته می‌شود خانم تالانک در اردوی سال گذشته خط خورده این گونه نبود،‌ بلکه به او پیشنهاد مربیگری دادند و ما هم به خاطر او به اردو برگشتیم.

 

نگار علیمحمدی، دیگر ملی‌پوش تیم ‌ملی که در اردوها حاضر است درباره این اتفاق گفت: به هر دلیلی که بوده است چند تن از ملی‌پوشان در اردو غایب‌اند، اما تیم ‌ملی مختص این چهار، پنج نفر نیست. ما از شرایط راضی هستیم و نمی دانم چرا این اتفاق رخ داده است.

 

علیمحمدی درباره مربیگری عروجی در تیم ‌ملی گفت: مربی تیم ‌ملی خودش پارو می‌زده و مدال آسیایی هم دارد. بنا‌بر‌این تجربه لازم را دارد. هیچ فرقی با مربی خارجی ندارد. فدراسیون چند سال است بودجه مربی خارجی ندارد و بهتر از عروجی هیچ کسی نیست. در واقع بهترین کس که در حال‌ حاضر برای تیم ‌ملی وجود دارد سیما عروجی است.

 

او در پایان گفت: من از دوره ریاست قبلی فدراسیون در اردو بودم و هیچ وقت شرایط به خوبی الان نبود. حتی ما شاهد این هستیم که فدراسیون به نفرات معترض اجازه داده که در انتخابی‌ها شرکت کنند. خانم امیر شقاقی هم به دلیل این که خودش با تجربه است توانسته کمک خوبی به قایقرانان بکند.

ایسنا