توافق سه‌ساله گواردیولا با منچسترسیتی

پیوستن پپ گواردیولا سرمربی فعلی بایرن مونیخ به منچسترسیتی در فصل آتی قطعی شد.

 

http://media.isna.ir/content/1454308517000_2495912_heroa.jpg/4

پپ گواردیولا که هم‌اکنون در تیم بایرن مونیخ به عنوان سرمربی مشغول به فعالیت است اعلام کرده که از تابستان آینده رهبری آبی‌های شهر منچستر را بر عهده خواهد گرفت.

 

پیگرینی سرمربی کنونی همشهری‌ها در نشست خبری خود اعلام کرد در انتهای فصل از این تیم جدا می‌شود.

 

مسئولان باشگاه منچسترسیتی نیز توافق قطعی خود با پپ گواردیولا را تایید کردند.

 

قرارداد این مربی اسپانیایی با منچسترسیتی سه ساله و از تابستان خواهد بود.

 

هفته پیش روزنامه سان این خبر را تایید کرده بود. به نوشته این پایگاه خبری همسر گواردیولا هفته قبل برای ثبت نام فرزندانشان در مدرسه‌ای در نزدیکی باشگاه منچسترسیتی دیده شد تا خبر حضور پپ در این تیم شنیده شود.

 

از طرفی چیکی بگریستین مدیر باشگاه منچسترسیتی رابطه بسیار نزدیکی با گواردیولا دارد و به همین ترتیب توانست در رقابت با چلسی و منچستریونایتد، این مربی اسپانیایی را به خدمت بگیرد.

 

پیگرینی در حالی سیتی را ترک خواهد کرد که این تیم شانس دارد که این فصل در هر 4 جام به قهرمانی برسد و به همین دلیل اقدام مالکان عرب این باشگاه مورد انتقاد شدید رسانه‌های انگلیسی قرار گرفته است. سیتی این فصل به فینال اتحادیه صعود کرده و در جام حذفی و لیگ قهرمانان نیز در مرحله یک هشتم نهایی حضور دارد و یکی از تیم های مدعی در لیگ برتر نیز هست.

 

پیگرینی در 144 بازی به عنوان مربی سیتی توانست 92 برد، 20 تساوی و 32 شکست را در کارنامه خود داشته باشد و یک قهرمانی در لیگ و یک قهرمانی در جام اتحادیه را در کارنامه خود دارد.

ایسنا