حمیده عباسعلی: در پاریس کار سختی برای مدال گرفتن داشتم

پرافتخارترین بانوی کاراته‌ ایران می‌گوید حضور در رقابت‌های لیگ‌جهانی (کاراته‌وان) می‌تواند به بالا رفتن تجربه حضورش در رقابت‌های برون مرزی و آشنایی داوران با او کمک کند.

http://media.isna.ir/content/1441451269708_NIMI8658.JPG/4

 

حمیده عباسعلی در گفت‌و‌گو با ایسنا، در مورد حضور در رقابت‌های کاراته‌وان فرانسه و کسب مدال برنز در این رقابت‌ها اظهار کرد: من برای اولین بار بود در رقابت‌های لیگ جهانی فرانسه حضور پیدا می‌کردم و با توجه به سطح بالای این رقابت‌ها و حضور قهرمانان عنوان‌دار، کار سختی برای کسب مدال داشتم.

 

او ادامه داد: این رقابت‌ها از سطح بسیار بالایی برخوردار بود و تقریبا در سطح رقابت‌های جهانی بود. با توجه به اینکه آخرین رقابت‌ها کاراته‌وان که در آن حضور پیدا کرده‌بودم به سال 2014 باز‌می‌گردد، حضور در کاراته‌وان فرانسه کمک‌ خوبی برای بالا رفتن سطح آمادگی‌ام بود.

 

ملی‌پوش کاراته ایران با اشاره به هدفش برای رقابت‌های جهانی اتریش اظهار کرد: من نمی‌گویم مدال برنز نتیجه خیلی خوبی برای من بود ولی در درجه اول برای کسب تجربه بیشتر و در درجه دوم برای آشنایی هرچه بیشتر داوران حضور در رقابت‌های کاراته‌وان فرانسه برایم اهمیت داشت.

 

عباسعلی تصریح کرد: هنوز برای رسیدن به موفقیت نیاز به حضور در میادین بین‌المللی بیشتری دارم و این حضور سبب می‌شود تا داوران بیشتر با ما آشنا شوند و در رقابت‌های مختلف گمنام نباشیم. البته در رقابت‌های کاراته‌وان فرانسه سمانه خوش‌قدم به عنوان مربی در کنار من حضور داشت و نقش مهمی در کسب مدال برنز برای من ایفا کرد.

 

او با بیان اینکه تا پیش از رقابت‌های جهانی نیاز به حضور در 6 مرحله کاراته‌وان داریم،‌ گفت: اگر بتوانیم تا پیش از رقابت‌های جهانی اتریش در شش مرحله از رقابت‌های کاراته‌وان شرکت کنیم به کسب نتایج خوب می‌توانیم امیدوار باشیم. البته باید از فدراسیون کاراته برای اعتماد به کاراته‌کاها و اعزام آنها به فرانسه تشکر کنم و امیدوارم این اعزام‌ها ادامه داشته باشد.

 

عباسعلی به ارتقای رنکینگ کاراته‌کاها با حضور در رقابت‌های کاراته‌وان اشاره کرد و گفت: حضور هرچه بیشتر در رقابت‌های کاراته‌وان سبب می‌شود تا رنکینگ ما ارتقا پیدا کند. البته در رنکینگ بین‌المللی متاسفانه به دلیل یک اشتباه نام من دو بار ثبت شده و مدال‌هایم در در دو بخش تقسیم شده است و همین هم سبب شده تا رنکینگم بالا نباشد.

 

پرافتخارترین بانوی کاراته‌کای ایران در پایان به برگزاری هرچه زودتر انتخابات فدراسیون کاراته اشاره کرد و گفت: فکر می‌کنم اگر انتخابات زودتر برگزار شود به نفع همه از جمله ملی‌پوشان باشد. البته من به عنوان یک ورزشکار علاقه‌مند نیستم در این مسائل ورود پیدا کنم و وظیفه‌ام کسب بهترین نتایج برای ورزش ایران است.

ایسنا