رانندگان فرمول یک خواستار امنیت بیشتر کابین‌ها شدند

رانندگان فرمول یک درخواست کردند از سال 2017 با نصب وسیله‌ای به کابین راننده، امنیت بیشتری برای آن‌ها تامین شود.

 

http://media.isna.ir/content/1453805739675_f1.jpg/4

به نقل از Inside the games، رییس انجمن رانندگان گرند پری اعلام کرد رانندگان درخواست کردند وسیله‌ای که مرسدس بنز طراحی کرده است به کابین ماشین همه آن‌ها نصب شود. این وسیله «halo» نام دارد و فریم فلزی است که دور سر راننده نصب می‌شود تا اشیائی که در هوا پراکنده شده‌ و ممکن است با سرعت زیاد به سر راننده برخورد کنند، دیگر امکان عبور نداشته باشند.

 

فرمول یک تاکنون راه‌های مختلفی را برای حفاظت از سر رانندگان امتحان کرده است. کاورهایی که پیش از این در نظر گرفته شده بودند، امکان گیر افتادن رانندگان در زیر ماشین به هنگام تصادف را زیاد می‌کردند.

 

Halo طوری طراحی شده که به راحتی کنار می‌رود و دید رانندگان را نیز مختل نمی‌کند. رانندگان فرمول یک احساس نیاز به حفاظت بیشتر می‌کنند. حفاظت از سر رانندگان در سال‌های اخیر به یک اولویت تبدیل شده زیرا چندین راننده به خاطر آسیب رسیدن به سر، جانشان را از دست دادند.

 

در ماه جولای، ژول بیناچی، راننده 21 ساله فرمول یک به دلیل آسیب دیدگی شدید ناحیه سر جای خود را از دست داد. او 9 ماه بود از آسیب دیدگی رنج می‌برد. در سال 2009 نیز فیلیپه ماسا، راننده برزیلی دچار آسیب دیدگی شدید از ناحیه سر شد. البته او جان سالم به در برد و توانست دوباره مسابقه دهد.

 

قرار است مدیران تیم فنی فرمول یک با فدراسیون جهانی اتومبیلرانی دیدار کنند تا برای ایجاد تغییرات در سال 2017 به نتیجه برسند.

ایسنا