چالش دل‌بوسکه برای انتخاب مهاجم

سرمربی تیم ملی اسپانیا گزینه‌های زیادی برای انتخاب مهاجم شماره «9» در یورو 2016 دارد.

 

http://media.isna.ir/content/1441711404287_1441648097_473782_1441648255_noticia_grande.jpg/4

به نقل از مارکا، اکنون مساله شماره «9» تیم ‌ملی فو‌تبا‌ل اسپانیا بیشتر به چشم می‌آید. بازیکنان مورد علاقه ویسنته دل‌بوسکه همچنان به گلزنی ادامه می‌دهند اما بازیکنانی که در فهرست دعوت شدگان نیز نیستند در امر گلزنی موفق هستند. امید دارند تا به تیم ‌ملی فرا خوانده شوند.

 

پس از جا‌م جها‌نی برزیل، دل‌بوسکه دست به تغییراتی در خط حمله زد. دیگو کاستا به تیم ‌ملی دعوت شد اما در حد انتظار ظاهر نشده است. او تنها بازیکنی است که همچنان به تیم ‌ملی دعوت می‌شود. نه داوید ویا و نه فرناندو تورس، دیگر جایی در ترکیب اسپانیا ندارند.

 

در این شرایط، سه مهاجم اسپانیایی در ماه‌های اخیر موفق عمل کردند. بورخا باستون اکنون به عنوان بهترین گلزن اسپانیایی لالیگا است. مهاجم ایبار تاکنون 14 گل به ثمر رسانده است. آرتیس آدوریس، ستاره اتلتیک بیلبائو با 13 گل در تعقیب باستون است و تعداد گل‌های لوکاس پرس، بازیکن اتلتیکو مادرید برابر با آدوریس است. این سه مهاجم تاکنون 40 گل به ثمر رسانده‌اند.

 

از طرف دیگر کاستا در دیدار آرسنال و چلسی در لیگ برتر انگلیس نقشی تعیین کننده داشت و تک گل بازی توسط او به ثمر رسید. او تاکنون هشت گل را وارد دروازه حریفان کرده است. مهاجم چلسی 6 گل با برترین گلزن لیگ اسپانیا فاصله دارد. پاکو آلکاسر و آلوارو موراتا نیز که اعتماد دل‌بوسکه را از سال 2014 جلب کردند، به ‌ترتیب 9 و یک گل به ثمر رساندند. در مجموع، سه مهاجمی که اغلب توسط دل‌بوسکه، تیم ‌ملی دعوت می‌شوند 18 گل در این فصل به ثمر رساندند.

 

بازیکنان دیگری نیز هستند که می‌خواهند توجه سرمربی تیم ‌ملی اسپانیا را به خود جلب کنند تا بتوانند به یورو 2016 فرانسه بروند. بویان کرکیچ، فصل خوبی را به همراه استوک سیتی پشت سر گذاشته است. همچنین یاگو آسپاس، خاوی گررا و روبن کاسترو در این فصل عملکرد خوبی داشتند.

 

کمتر از پنج ماه به شروع مسابقات یورو باقی‌ مانده است و دل‌بوسکه روی میزش گزینه‌های زیادی برای خط حمله دارد. او می‌تواند از مهاجمانی که اغلب به تیم ‌ملی دعوت شدند، استفاده کند یا به برخی از بازیکنان جدید فرصت حضور در تیم ‌ملی را بدهد.

 

فهرست گلزنان برتر اسپانیایی در لیگ‌های اروپایی به شرح زیر است:

 

بورخا بوستون 14 گل

آدوریس 13 گل

کوباس پرس 13 گل

آخیر تسکه 12 گل

پاکو آلکاسر 9 گل

خاوی گررا 9 گل

یاگو آسپاس 9 گل

کاستا 8 گل

روبن کاسترو 8 گل

بویان 5 گل

آلوارو موراتا یک گل

ایسنا