فان خال بازنده نبرد هلندی‌ها/ لسترسیتی فراتر از یک شگفتی

منچستریونایتد با ارائه یک نمایش ضعیف در خانه مغلوب ساوثهمپتون شد و لسترسیتی با هدایت رانیری نشان داد حالا دیگر یک مدعی جدی برای قهرمانی محسوب می‌شود.

 

http://media.isna.ir/content/1439041928511_3000.jpg/4

هفته بیست و سوم رقابت‌های لیگ برتر انگلیس عصر امروز (شنبه) با برگزاری 6 دیدار دیگر ادامه یافت که در یکی از دیدارهای مهم منچستریونایتد در حالیدر خانه به مصاف ساوثهمپتون رفت که 7 بازیکن خود را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشت.

 

یونایتدها که هفته گذشته برد ارزشمندی برابر لیورپول کسب کردند و توانستند در رده پنجم جدول قرار گیرند این بار در خانه به مصاف ساوثهمپتونی رفتند که رونالد کومان را به عنوان سرمربی روی نیمکت خود داشت که البته رابطه چندان دوستانه‌ای هم با فان خال ندارد. این دیدار مانند اکثر دیدارهای قبل منچستریونایتد در نیمه نخست کم‌افت و خیز دنبال شد و با تساوی بدون گل به پایان رسید.

 

در نیمه دوم نیز دو تیم در زدن گل ناکام بودند تا اینکه چارلی آستین که به تازگی به ساوثهمپتون پیوسته بار دیگر ارزش‌های خودش را نشان داد و توانست گل ارزشمندی برای ساوثهمپتون در دقایق پایانی به ثمر برساند تا این دیدار در نهایت با همین گل با نتیجه یک بر صفر به سود شاگردان کومان به پایان برسد و منچستریونایتد شکست دیگری را این بار در خانه تجربه کند.

 

با این شکست بار دیگر جایگاه فان‌خال هلندی روی نیمکت یونایتد متزلزل شد و تغییر احتمالی او شاید چندان دور از ذهن نباشد.

 

اما لسترسیتی که این فصل عملکرد بسیار خوبی داشته و پا به پای آرسنال و منچسترسیتی در صدر جدول پیش رفته در خانه به دیدار استوک سیتی رفت و در حالی که ماهرز را در اختیار نداشت، با سه گل به برتری رسید تا شاگردان رانیری خودشان را به عنوان مدعی قهرمانی در لیگ برتر نشان دهند. اتفاقی که در صورت رخ دادن یک شگفتی در لیگ برتر محسوب می‌شود که تیمی از دسته پایین‌تر به لیگ برتر صعود کند و بلافاصله قهرمان شود. درینک واتر، واردی و یولوآ گلزنان لسترسیتی در این دیدار بودند.

 

باید دید لسترسیتی می‌تواند خاطره سال 1995 را زنده کند که بلکبرن با آلن شیرر قهرمان لیگ برتر شد یا نه.

 

در دیگر دیدار مهم تاتنهام به دیدار تیم بحران‌زده کریستال پالاس رفت و موفق شد با نتیجه 3 بر یک مقابل میزبانش به برتری برسد تا جایگاه خود را در رده چهارم جدول تثبیت کند. ابتدا فرتونگن بلژیکی به اشتباه دروازه خودی را گشود ولی هری کین مهاجم تیم ملی انگلیس کار را به تساوی کشاند و سپس آلای بازیکن جوان موفق شد گل دوم تاتنهامی‌ها را نیز به ثمر برساند و در دقیقه 90 مسابقه تیم لندنی موفق شد به گل سوم خود نیز دست پیدا کند و این بار این گل را ناصر چادلی به ثمر رساند.

 

در دیگر دیدارها واتفورد با نتیجه 2 بر یک نیوکاسل را شکست داد. دیدار ساندرلند با بورنموث با تساوی یک بر یک به پایان رسید و بازی وست برومویچ و استون ویلا با تساوی بدون گل خاتمه یافت.

 

امشب فوتبال دوستان جزیره شاهد دیدار وستهام با منچسترسیتی خواهند بود که در لندن برگزار می‌شود و فردا نیز داربی شهر لندن بین آرسنال و چلسی برگزار خواهد شد.

ایسنا