اظهار نظر جالب رییس بارسلونا درباره محرومیت رئال و اتلتیکو

رییس باشگاه بارسلونا به صحبت در مورد محرومیت دو باشگاه رئال مادرید و اتلتیکو مادرید پرداخت.


http://media.isna.ir/content/1436701896701_1396641793_extras_noticia_foton_7_0.jpg/4

 

  به نقل از آس، بارسلونا یکشنبه شب در هفته‌ بیستم لالیگا با 6 گل اتلتیک بیلبائو را شکست داد. بیلبائو در دقیقه سه با اخراج د‌ر‌وازه‌بانش ایرایسوس، 10 نفره شد.

 

جوزپ ماریا بارتومئو در مورد این دیدار و اخراج دروازه‌بان حریف اظهار کرد: اخراج او در دقیقه سه، کل بازی را تحت تاثیر قرار داد. جریمه بیلبائو با پنا‌لتی‌ کافی بود. از آن به بعد، بازی کاملا یک طرفه شد که این از زیبایی آن کاست. گاهی اوقات، اخراج و پنا‌لتی‌ جریمه خیلی سنگینی است.

 

رییس باشگاه بارسلونا در ادامه افزود: دوست دارم همه چیز برای تیم‌ها، خوب و عادلانه پیش برود. تصور کنید این دیدار، در جام حذفی و یا فینال بود. اخراج در دقیقه سه، درست به دست می‌آمد اما بازی را تغییر داد. دقایق زیادی بازی کردن با یک بازیکن کمتر، برای هر تیمی خیلی سخت است. به نظرم باید قوانین فو‌تبا‌ل را عوض کرد تا بازی جذاب باشد.

 

بارتومئو درباره سه مهاجم بارسلونا نیز اظها‌ر کرد: تعویض مسی بین دو نیمه، کار درستی بود. بازی‌های زیادی از فصل باقی‌ مانده است و باید به بازیکنان استراحت کافی داد.

 

لوییس سوارس در این دیدار موفق شد سه بار گلزنی کند. رییس باشگاه بارسلونا در مورد این بازیکن نیز گفت: او بازیکن بزرگی است. خوب بازی می‌کند و به هم تیمی‌هایش کمک می‌کند. او شایستگی قرار گرفتن در میان سه نامزد نهایی توپ طلا را داشت. پیشتر اعلام کرده بود از دوران کودکی دوست داشته در بارسلونا بازی کند. چند بار سعی کردم او را به این تیم بیاورم و در نهایت هم موفق شدم. از او راضی هستیم. آنها بهترین سه مهاجم جهان هستند و همه از بازی آنها لذت می برند.

 

بارتومئو ا‌دا‌مه‌ داد: نیمار مرا متعجب نمی‌کند. او را از زمانی که در سانتوس بازی می‌کرد می‌شناختیم. بازی‌هایش را دنبال کردیم و می دانستیم یکی از ستاره‌های جهان است. او اگر اکنون ستاره نیست اما در این مسیر قرار گرفته است. جوان است و برای بالا بردن سطحش تلاش می‌کند. امسال نیز گل‌های زیادی زده و خوب هم بازی می‌کند. به او اعتماد زیادی داریم. در ادامه فصل نیمار می‌تواند نقش تعیین کننده‌تری در ترکیب داشته باشد.

 

ر‌ئال‌ ماد‌رید و اتلتیکومادرید به خاطر تخلف در جذب بازیکنان زیر 18 سال، توسط فیفا محروم شدند و نمی‌توانند در تابستان 2016 و زمستان 2017 بازیکنی به خدمت بگیرند. بارسلونا نیز پیشتر به همین دلیل محروم شده بود و به تازگی این محرومیت تمام شده است.

 

رییس باشگاه بارسلونا در این‌باره هم گفت: از محرومیتی که برای ما در نظر گرفته شده بود، رنج بردیم. می دانیم که خیلی سخت است. مخصوصا برای فو‌تبا‌ل پایه. خیلی تلاش کردیم برای فیفا همه چیز را توضیح بدهیم. اگر اتلتیکو و ر‌ئال‌ ماد‌رید مثل ما عمل کرده باشند، نباید محروم می‌شدند. جریمه سنگینی است و من با آن موافق نیستم. قوانین فیفا خوب است اما آن را درست اجرا نمی‌کنند و باید به صورت متفاوتی آن را به اجرا در آورند.

 

ایسنا