درخواست سرمربی تیم بسکتبال بانوان نفت آبادان از فدراسیون

سرمربی تیم بسکتبال بانوان پالایش نفت آبادان پس از ناکامی تیمش در مرحله پلی آف سوپرلیگ A کشور، گفت: تنها درخواست ما از فدراسیون و کمیته داوران این است که فیلم کوارتر پایانی بازی ما با شهرداری بندرعباس را حتما ببینند.


 

زهرا مرتضی زاده در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، درخصوص شکست تیمش در دور برگشت پلی آف سوپر لیگ A بسکتبال بانوان، اظهارکرد: در دور برگشت مرحله پلی‌آف سوپرلیگ بسکتبال بانوان در خانه پذیرای شهرداری بندرعباس بودیم که بازی را با نتیجه 70 بر 73 به حریف واگذار کردیم و نتوانستیم به جمع چهار تیم برتر راه پیدا کنیم و در مسابقات بعدی باید برای کسب یکی از رده های پنجم تا هشتم تلاش کنیم. البته هنوز حریفانمان و همچنین زمان دقیق بازیها مشخص نشده است.

 

او در درباره دیدار تیمش برابر شهرداری بندرعباس و قضاوت داور در این مسابقه، گفت: در هر بازی خطای دید و اختلاف نظر وجود دارد ولی در یک دیدار پایاپای رای داور بر بازی بسیار تاثیر گذار است و به همین دلیل در چنین مسابقاتی کار داور حساس تر و سخت تر است.

 

سرمربی تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان بیان کرد: تنها درخواست ما از فدراسیون و کمیته داوران این است که فیلم کوارتر پایانی بازی ما را حتما نگاه کنند و تصمیم گیرنده باشند که ما در این دیدار مستحق باخت بودیم یا برد؟ در این کوارتر گل بازیکن ما به دلیل این که بازیکن حریف را سد کرد که نتواند هنگام گل زنی اش دفاع کند، پذیرفته نشد که این رای خیلی بحث برانگیز بود. به هرحال این یک گل خیلی در روند بازی تاثیرگذار بود. البته تا فیلم هم توسط فدراسیون بازبینی نشود، نمی توان حرفی زد. به هرحال اگر تصمیم داور اشتباه بوده باشد رای او در ادامه بازی خیلی تاثیرگذار داشته است.

 

او افزود: بخش دیگری که در رقم خوردن این نتیجه تاثیرگذار بود، این است که ما نتوانستیم بازیکن خارجی جذب کنیم، در حالی که تیم بندرعباس دو بازیکن خارجی داشت که این دو نفر در تیم شان خیلی تاثیرگذار بودند و نمی توان منکر این موضوع شد.

 

مرتضی زاه عنوان کرد: از بازیکنانم تشکر می کنم. آنها تمام توان خود را گذاشتند و خیلی زحمت کشیدند. ما در این بازی شاهد یک جنگ ناعادلانه بودیم، چرا که حریف از دو بازیکن خارجی بهره می برد که تجربه شان به واسطه کار کردن در فضاهای حرفه ای از ما بیشتر بود. به هرحال حق ما هم این بود که امتیاز و فرصت جذب بازیکن خارجی را داشته باشیم ولی متاسفانه ما در این بخش هم ضرر کردیم.

 

وی بیان کرد: مسوولان به این که ما باید پاسخگوی مردم شهرمان هم باشیم، فکر کنند. روز گذشته خیلی از تماشاگران ما ناراحت شدند. همه از ما جواب می خواهند. ما اکنون تنها نماینده خوزستان و شهر آبادان در سوپر لیگ کشور هستیم و نتیجه بازیهای ما برای مردم مهم است و آنها از ما برد می خواهند و انتظار ما این است که نگاه مسوولان به ویژه مسوولان وزارت نفت نسبت به ورزش بانوان آبادان خاص و ویژه باشد.

 

سرمربی تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان گفت: ما در این جا حرفه ای کار می کنیم و همه پیگیر نتایج بازیهای ما هستند و مسوولان باید بدانند وقتی ما مقام کسب نکنیم در این جا تحت فشار قرار می گیریم.

 

 ایسنا