هفته بیستم لیگ برتر/ شروع قدرتمندانه چلسی در سال جدید میلادی

آبی‌پوشان لندن موفق شدند در اولین دیدار خود در سال جدید میلادی با سه گل تیم شگفتی‌ساز کریستال پالاس را در خانه خود شکست دهند.

 

هفته اول از دور برگشت لیگ برتر انگلیس با برگزاری یک دیدار در ورزشگاه سلهرست پارک برگزار شد که در آن کریستال پالاس که این فصل با هدایت پاردو نتایج خوبی کسب کرده، در خانه به مصاف چلسی رفت.

 

آبی‌پوشان لندنی در همان دقایق نخست بدشانسی آوردند و با مصدومیت ادن هازارد روبه‌رو شدند. گاس هیدینگ سرمربی هلندی پدرو را به جای هازارد به میدان فرستاد تا یک تعویض اجباری انجام دهد. در نهایت چلسی که بازی را خوب شروع نکرده بود، با درخشش کاستا و حضور به موقع او در محوطه جریمه، به گل نخست رسید. پاس هوشمندانه کاستا به اسکار این هافبک را با دروازه خالی پالاس روبه‌رو کرد که او نیز با یک بغل پا در دقیقه 29 چلسی را پیش انداخت تا نیمه نخست با همین یک گل به سود چلسی به پایان برسد.

 

در نیمه دوم عملکرد ضعیف زاها در کریستال پالاس باعث شد ابتکار عمل باز هم در اختیار چلسی باشد و این بار اسکار در نقش سازنده ظاهر شد تا ویلیان بهترین بازیکن این فصل چلسی با شوتی دیدنی در دقیقه 60 گل دوم آبی‌پوشان را به ثمر برساند.

 

6 دقیقه بعد نوبت به دیگو کاستایی رسید که در این دیدار بسیار خوب بازی کرد و موفق شد گل سوم چلسی را در دقیقه 66 به ثمر برساند. کاستا در این دیدار هرچقدر مدافعان پالاس روی او خطا می‌کردند هیچ واکنشی نشان نمی‌داد و تنها به فکر بازی خود بود که این اتفاق برخلاف بازی‌های قبلی چلسی بود. جایی که او به هر تکل بازیکن حریف واکنش نشان می‌داد.

 

هفته آینده رقابت‌های لیگ برتر برگزار نخواهد شد و جام حذفی برگزار می‌شود که چلسی که با قرعه‌ای آسان روبه‌رو شده باید در استمفوردبریج پذیرای اسکانتورپ باشد و سپس در دو بازی بعدی خود در لیگ برتر نیز میزبان است و به ترتیب برابر وست‌برومویچ و اورتون قرار خواهد گرفت.

 

امشب با دیدار اورتون و تاتنهام در گودیسون پارک پرونده هفته بیستم در لیگ برتر بسته خواهد شد.

 

ایسنا