"نیمار" بهترین بازیکن جهان از طرف میرور

روزنامه‌ دیلی میرور برترین‌های فو‌تبا‌ل جهان در سال 2015 را اعلام کرد که نیمار بالاتر از مسی و رونالدو به عنوان بهترین بازیکن جهان انتخاب شد.

 

به نقل از روزنامه‌ دیلی میرور، نیمار که به همراه لیونل مسی و کریستیانو رونالدو عملکرد بسیار خوبی داشت و نقش موثری در رکورد شکنی بارسلونا با زدن 180 گل در سال گذشته بازی کرد، در کنار مسی و رونالدو سه نامزد نهایی مرد سال فو‌تبا‌ل جهان در سال 2015 هستند.

 

در مراسم برترین‌های فو‌تبا‌ل که از طرف روزنامه‌ میرور انجام می‌شود، مهاجم تیم ‌ملی برزیل بالاتر از هم تیمی‌اش لیونل مسی و کریستیانو رونالدو به عنوان بهترین بازیکن جهان انتخاب شد.

 

بهترین‌های فو‌تبا‌ل جهان در سال 2015:

 

بهترین تیم

در حالی که بایرن مونیخ در آلمان، پا‌ر‌ی ‌سن‌ ژر‌من در فرانسه و لسترسیتی در انگلیس سالی خوب را پشت سر گذاشتند، همان طور که پیش‌بینی می‌شد بارسلونا به عنوان بهترین تیم سال انتخاب شد.

 

بهترین بازیکن:

نیمار، بارسلونا

 

مهاجم تیم ‌ملی برزیل هر چند در کوپا آمه‌ریکا عملکرد بدی داشت و با اخراجش در بازی با کلمبیا، زمینه ساز حذف برزیل از این رقابت‌ها شد ولی آنقدر در بارسلونا خوب بود که باعث شد از طرف این روزنامه‌ بهترین بازیکن جهان شود. نیمار زمانی که مسی دو ماه مصدوم بود، توانست عملکرد بی نظیری به همراه لوییس سوارس در خط حمله داشته باشد.

 

تیم شگفتی ساز:

 

بوروسیا دورتموند آلمان در حالی که فصل قبل با یورگن کلوپ نتایج ضعیفی را کسب کرد. در این فصل با هدایت توماس توخل عملکرد خوبی داشت و به همراه بایرن مونیخ در کورس قهرمانی قرار داشت تا تیم شگفتی ساز دنیا در سال 2015 شود.

 

پدیده سال:

دلی علی

 

این بازیکن که در تیم چسترفیلد مطرح شد، خود را به عنوان پدیده سال مطرح کرد. به تیم ‌ملی انگلیس دعوت شد و در اولین بازی‌اش نیز برای سه‌شیرها گلزنی کرد. او در تاتنهام چهره شد و توانست در این تیم لندنی فرصت بازی پیدا کند. در حالی که 12 ماه قبل کسی او را نمی‌شناخت علی اکنون به عنوان با استعداد در لیگ برتر انگلیس مطرح شده است.

 

گل سال:

 

کارشناسان دیلی میرور گل الساندرو فلورنزی به بارسلونا را که از میانه‌های زمین زده شد، به عنوان برتری گل سال 2015 انتخاب کردند. این گل در مرحله گروهی لیگ قهرمانان ثبت شد؛ جایی که رم در خانه برابر بارسلونا به تساوی یک بر یک رسید.

 

مربی سال:

لوئیس انریکه – بارسلونا

 

سرمربی اسپانیایی که توانست سه گانه را به همراه بارسلونا کسب کند به عنوان برترین مربی سال انتخاب شد. البته گزینه‌هایی مثل کلودیو رانیری که به همراه لسترسیتی شگفتی ساز شده است و مارچلو گایاردو، سرمربی ریورپلاته که با این تیم قهرمان لیبرتادورس شد، در بین گزینه‌ها بود و در نهایت به این جایزه به انریکه رسید.

 

ایسنا