فان خال: 2015 سال خوبی برای منچستریونایتد بود!

سرمربی منچستریونایتد در صحبتی جالب عنوان کرد 2015 سال خوبی برای تیمش بود و فقط ماه دسامبر برای آنها به خوبی پیش نرفت.

 

به نقل از ساکرنت، در شرایطی که شیاطین سرخ هشت بازی اخیرشان را بدون کسب پیروزی پشت سرگذاشته‌اند، لوییس فان خال می گوید در مجموع سال بسیار خوبی را سپری کرده‌اند. تیم قرمزپوش شهر منچستر، با حذف در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا و همچنین حذف برابر میدلزبورو در جام اتحادیه و قرار گرفتن در رده ششم جدول رده بندی، صدای هواداران را درآورده است و حتی صحبت از برکناری مربی هلندی تیمشان نیز به گوش رسیده است.

 

لوییس فان خال در نشست خبری گفت: تمام اهداف ما در نیم فصل اول که در پایان سال 2015 به اتمام رسید، محقق شده است. توانستیم تعادل را به تیم برگردانیم و با نتایجی که در اکتبر و نوامبر کسب کردیم، توانستیم خود را به صدرجدول برسانیم ولی حذف از لیگ قهرمانان اروپا که ناکامی بزرگی بود، باعث شد در برهه‌ای نتیجه‌های خوبی نگیریم.هنوز هم در این برهه قرار داریم. با این حال اگر ماه دسامبر را در نظر نگیریم، منچستریونایتد سال بسیار خوبی را سپری کرده است. فراموش نکنید سال، 12 ماه دارد و این درست نیست که تیمی که یک ماه بد داشته باشد، مورد انتقاد قرار بگیرد و گفته شود سال بدی داشته باشد.

 

فان خال خیلی کم اخراج می شود و در هشت تیم مختلفی که کار کرده است، 6 بار استعفا کرده است و تنها دو بار اخراج شده است. او با تیم هایی چون آلکمار، آژاکس، بارسلونا و بایرن مونیخ قهرمان لیگ شده است و در سه کشور مختلف، قهرمانی در لیگ داخلی را تجربه کرده است ولی از زمانی که به جای دیوید مویس به عنوان سرمربی جدید منچستریونایتد انتخاب شده، نتوانسته نتایج خوبی کسب کند و هنوز در کسب جام با شیاطین سرخ ناکام بوده است. شیاطین سرخ با وجود خرج های زیاد و خرید چندین بازیکن گرانقیمت، خود را به عنوان مدعی نشان دادند ولی مدت‌هاست نتایج ضعیفی کسب می کنند و این هفته باید در اولین دیدار دور برگشت لیگ برتر، برابر سوانزی به میدان بروند.

 

سرمربی هلندی منچستریونایتد ادامه داد: می‌خواهیم این فصل به قهرمانی برسیم و به همین دلیل نیاز است در دیدار برابر سوانزی به برتری برسیم تا در پایان فصل در صدر جدول قرار بگیریم نه در میانه های جدول. بازی برابر سوانزی برای ما بسیار مهم است و باید به این هدف برسیم. نباید بگذاریم فاصله ما با تیم های صدرنشین زیاد شود. باید این فاصله را هفته به هفته کم کنیم تا در پایان به هدفمان که قهرمانی است، دست پیدا کنیم. در این مقطع از فصل، فشار زیادی روی من و بازیکنانم است ولی همه ما دیدیم که در بازی برابر چلسی، بازیکنانم به بهترین شکل خودشان را نشان دادند و این همان چیزی بود که از آنها انتظار داشتم.

 

فان خال در پایان گفت: هواداران منچستریونایتد بهترین هواداران هستند. جاهای مختلفی مربیگری کردم ولی اینجا با وجود کسب نتایج بد، از من حمایت شده است و این چیزی است که برایم بسیار ارزشمند بوده است و بازیکنان نیز به آن می بالند.

 

ایسنا