تباس: محرومیت پلاتینی و بلاتر کم است.

رییس لالیگا اسپانیا معتقد است باید محرومیت بیشتری برای روسای فیفا و یوفا در نظر گرفته می‌شد.


http://media.isna.ir/content/PlatiniBlatt.jpg/4

 

  به نقل از آس، خاویر تباس درباره محرومیت 8 ساله سپ بلاتر و میشل پلاتینی گفت: به نظرم محرومیت کمی برای آنها در نظر گرفتند. وجود رشوه و فساد در چنین سازما‌ن‌هایی جرم سنگینی است. پلاتینی به خاطر دو میلیون پولی که از بلاتر دریافت کرده محروم نشده است. دلیل آن بی‌توجهی به قوانین فیفا و یوفا بوده است. نادیده گرفتن مسائل مالی جرم سنگینی است و باید مادالعمر محروم می‌شدند. جهان فوتبال و ورزشکاران دیگر نمی توانند به آن دو اعتماد کنند.

 

پس از قهرمانی بارسلونا در جام جهانی باشگاه‌ها که روز گذشته با پیروزی سه بر صفر برابر ریورپلاته به دست آمد جرارد پیکه در توییتر خود آلوارو آربلوئا را مورد خطاب قرار داد و با نشان دادن تعداد عناوین بارسلونا نوشت: برای بالا دستی‌های من. رییس لالیگا در این ارتباط اظهار کرد: چهره یک باشگاه به فوتبالیست هایی که در توییتر فعالیت دارند بستگی ندارد.

 

رئال مادرید دیشب در هفته شانزدهم لالیگا 10 بر دو رایووایکانو 9 نفره را شکست داد. پاکو خمس سرمربی رایووایکانو نسبت به تصمیمات داور اعتراض کرد و خشمگین شد. تباس دراین باره گفت: فکر نمی‌کنم اتفاقات روی داده در سانتیاگو برنابئو به چهره بین المللی لالیگا آسیب برساند.

 

بارسلونا به قصد ترک ژاپن به فردوگاه رفت و زمانی که هواداران ریورپلاته در این محل با لیونل مسی روبه رو شدند به مهاجم آرژانتینی توهین کردند و یکی از آنها آب دهانش را به سمت مسی پرت کرد. رییس لالیگا در این باره گفت: این حرکت خشونت آمیزی بود. رفتارهای این چنینی به چهره فوتبال آسیب می‌زند. فعالیت های زیادی در جهت مبارزه با خشونت شفاهی در اسپانیا انجام می‌شود. به زودی انتخابات در فدراسیون فوتبال آرژانتین برگزار می‌شود و این سازمان قصد دارد قوانین سخت و محکمی را برای مبارزه با خشونت در مسابقه‌ها اعمال کند. علاوه بر این در این رابطه ما با نیز مشورت کردند.


ایسنا